Մեր երկրների միջև գյուղատնտեսական ապրանքների շրջանառությունը 2024 թվականին 2023 թվականի համեմատ աճել է 16,2%-ով։ Այս մասին ասված է ՌԴ տնտեսական զարգացման նախարարության ղեկավարի տեղակալ Դմիտրի Վոլվաչի՝ ռուս-հայկական գործարար խորհրդի նիստի մասնակիցներին ուղղված հայտարարության մեջ (նրա ողջույնը կարդացել է ԱՊՀ Տնտեսական զարգացման նախարարության Տնտեսական համագործակցության դեպարտամենտի փոխտնօրենը)։
«Ռուսական ապրանքների արտահանումը Հայաստան աճել է 9,7 տոկոսով, իսկ ներմուծումը` 21,8 տոկոսով, կարծում ենք, որ հատկապես կարևոր է ոչ միայն նման բարձր դինամիկայի պահպանումը, այլև դրա համակարգված աճը»,- ասվում է շնորհավորական ուղերձում։
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության ԱՊՀ երկրների չորրորդ վարչության փոխտնօրեն Սերգեյ Պալտովը նույնպես ուշադրություն է հրավիրել կայուն տնտեսական ցուցանիշների վրա։
«Այստեղ ներկա գործարարները պետք է ավելի հաճախ խոսեն այն առավելությունների մասին, որոնք ստեղծում են ավանդական կապերը, այն հիմքերը, որոնք մենք դրել ենք ռուս-հայկական համագործակցության մեջ», — ասաց Պալտովը: